CW Enerji
  • Türkçe
  • Deutsch
  • English
TIMO-TECH    Facebook    Twitter

CW ENERJİ AFRİKA FUARINA KATILDI VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

POWER-GEN & DISTRIBUTECH AFRİKA FUARI DEĞERLENDİRME RAPORU

Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme, URGE desteklerinden yararlanması amacıyla GÜNDER’in başlattığı “Kümelenme Projesi, Solar Cluster-TR” kapsamındaki 10 Türk firmadan biri olan CW ENERJİ, Power-Gen & DistribuTECH Afrika fuarına katıldı ve sektör temsilcileriyle buluştu.

19-21 Temmuz tarihleri arasında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleşen Power-Gen & DistribuTECH Afrika, her yıl büyüyen katılımcı sayısıyla sektörde ki ulusal ve uluslararası misafirlere ev sahipliği yaptı.

Fuara katılan CW ENERJİ Member of Telefunken Semiconductors Yönetim kurulu başkanı; Tarık Sarvan şunları söyledi;

‘’CW Enerji olarak Sandton Kongre Merkezinde düzenlenen bu etkinlikte Hall G22’de bize ayrılan GÜNDER stant alanında firmamızın tanıtımlarını gerçekleştirdik ve çok sayıda yerli ve yabancı firma temsilcisi ile birçok yerel ve uluslararası ziyaretçiyi stant alanımızda ağırladık. Üç günlük fuar faaliyetimizde çok sayıda konuğu kendi stant alanımızda ağırlarken, fiyat teklifleri ve tekrar iletişim kurmak için müşteri talep formları oluşturduk. Ayrıca bizimle iletişime geçmek isteyen özellikle Etiyopya, Gana, Nijerya, Tanzanya, Zimbabve, Kenya vb. çeşitli ülkelerden yabancı müşteriler ile iletişime geçildi.

Sektör ihtiyaç analizine göre 2009’daki küresel krize rağmen sektörde küçülme yaşamayan ve güneş kuşağı üzerinde yer alan Güney Afrika’nın, yenilenebilir enerji kaynakları açısından zengin bir yapıya sahip olduğu ortaya konmuştur. Aynı zamanda potansiyel pazara sahip Güney Afrika, son zamanlarda yapılan yatırımlarla bu konuda en dikkat çeken bölgelerden biri olma özelliğini taşıyor. Genel itibariyle enerji ihtiyacını fosil kaynaklardan karşılayan ülke, bu konudaki alışkanlıklarını değiştirerek başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımını sürdürüyor.

 

Sektör ihtiyaç analizinden elde edilen bu verilerle fuara katılım sayesinde Güney Afrika’nın gelişmekte olan güneş enerjisi pazarına, CW ENERJİ olarak ülkemizin güneş gücünü ve sanayisini tanıtmış olduk. Henüz On Grid sistemlerde daha çok bakir olan Güney Afrikada  CW ENERJİ Off Grid sistemler ve firmamıza özel tasarımlı Power Pack Güç kutularını müşterilerimize tanıttık. Güney Afrikanın birçok bölgesinde   elektrikten uzak olan yerler için ideal olan bu sistemler sayesinde ülkeye ihracat konusunda büyük yatırımlar yapılması planlandı.

 

Ayrıca 2010 yılından bu yana faaliyette olan CW ENERJİ Güneş Paneli Üretim Hattı tesisimizden firmalara ve müşterilere tanıtım yapıldı. Verimli geçen görüşmelerde ulusal ve uluslararası ciddi bağlantılar kuruldu. Bu bağlantılar ile ihracat rakamlarımızın en az % 10 oranında artırılması hedeflenmektedir.

Gelişen Türkiye Güneş Enerjisi pazarında önemli adımlar atılmaktadır ve biz bu pazarda “yerelde liderlik, ulusalda liderlik” felsefesiyle, geliştirdiğimiz bayilik ve satış temsilciliği stratejimiz, Türkiye piyasasının en uygun ve en kaliteli güneş paneli, “CW Enerji member of Telefunken Semiconductors” ürünlerimiz ile Power-Gen & DistribuTECH  Afrika Fuarın’da gayet tatmin edici sonuçlarla dönmenin haklı gururunu taşıyoruz’’