CW Enerji
  • Türkçe
  • Deutsch
  • English
TIMO-TECH    Facebook    Twitter

ÇİFTÇİLERE MÜJDELİ HABER

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile bir anlaşma imzaladı.

ciftcilere-mujdeli-haber

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile bir anlaşma imzaladı. Güneşten elektrik ihtiyacı sağlamak isteyen çiftçiler, artık kredi imkânlarından yararlanabilecek.
CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile çiftçileri sevindirecek bir anlaşmaya imza attı.
Elektriğini güneşten sağlamak isteyen çiftçilere,  güneş panelleri kurmak için kredi imkanı sağlandı. Anlaşmanın ardından açıklama yapan Tarık Sarvan, “Bizim ürünlerimize ihtiyaç duydukları noktada, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü kredi verecek. Yani kooperatifler çiftçilerimizi CW enerji nin ürünlerinde  kredilendiriyor. Bu şekilde çiftçilerin kendi tarlalarını sulayabilmeleri, yada yaylalarda veya kırsallarda kendi elektriklerini üretebilmeleri hayal olmaktan çıkıyor”  dedi.

 

ÜCRETSİZ ELEKTRİK FİNANS İMKANI

CW Enerji  Genel Müdürü Volkan Yılmaz ise ürünlerin bedelini peşin ödemektense, belli vadelere bölünmüş olması nedeniyle çiftçilerin finansal olarak zorlanmayacaklarını söyledi. Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunun altını çizen Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü.
“Elektriğin olmadığı birçok tarım arazilerimiz var. Burada çiftçiler sulama işlerini, ya traktörün gücünden ya da jeneratörden sağlıyor. Buralarda ve elektriğin olmadığı her yerde, güneş enerjili sulama sistemleri sayesinde güneş enerjisinden en optimum seviyede yararlanarak çiftçilerimizi bu dertten kurtarıyoruz. Türkiye’nin tamamında 400’den fazla bayi ve satış temsilcisiyle hizmet veriyoruz”